Poli Abrazja


Mechaniczny i chemiczny peeling oczyszczający skórę

To sterylny i innowacyjny zabieg, podczas którego usuwane są martwe komórki naskórka. Dzieje się tak dzięki połączeniu peelingu chemicznego oraz mechanicznej pracy głowicy rotacyjnej. Skóra jest delikatnie oczyszczana, gwarantując klientom bardzo miłe odczucia.

 

Obszary zastosowania zabiegów Poli Abrazji

 

Skóra tłusta i mieszana


Cera tłusta i mieszana ma zwiększoną produkcję sebum przez co intensywnie się “błyszczy”, ujścia aparatów włosowo-łojowych są znacząco rozszerzone, a skóra przeważnie jest zanieczyszczona zaskórnikami. Dzięki zabiegom poli abrazji skutecznie usuwamy martwe komórki naskórka, co poprawia koloryt skóry i ogranicza działanie bakterii beztlenowych. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko wystąpienia zmian ropnych. Systematyczne wykonywanie zabiegów zwęża ujścia aparatów włosowo-łojowych oraz ogranicza produkcję sebum, co znacząco poprawia wygląd skóry. Zabieg jest skuteczny, ale nie podrażnia nadmiernie skóry. Jest to niezwykle istotne dla klientów posiadających cerę mieszaną lub tłustą a jednocześnie wrażliwą.


Skóra dojrzała (po 40-tym roku życia).

 

Procesy zachodzące w skórze powodują, że skóra po 40-tym roku życia nie produkuje już substancji gwarantujących jej młody i świeży wygląd. Dojrzała skóra nie powinna być nadmiernie naciągana, szarpana i traktowana zbyt agresywnymi zabiegami ścierającymi, ponieważ przyspiesza to proces jej starzenia się. Dzięki połączeniu działania kwasów i sterylnej głowicy do poli abrazji skutecznie, ale nieinwazyjnie oczyszczamy skórę z martwych komórek dodatkowo stymulując ją. Konstrukcja głowicy pozwala opracowywać najbardziej newralgiczne partie skóry dojrzałej, niedostępne dla zwykłych zabiegów (okolice oczu, ust, podbródek, szyja, dekolt), które zbyt mocno podrażniają mechanicznie skórę. Praca głowicą w tych partiach pozwala uzyskać nie tylko efekt oczyszczenia skóry, ale przede wszystkim wygładzenia i spłycenia zmarszczek mimicznych.

 

Cera naczyniowa.

 

To niezwykle trudny typ skóry, który właściwie wyklucza zastosowanie wielu skutecznych, ale zbyt agresywnych dla niej procedur kosmetologicznych. Pomimo nadwrażliwości cery naczyniowej głowica ścierająca nie podrażnia jej, ani nie rozgrzewa. Specjalny program delikatnie, ale skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, a rotacyjny ruch głowicy dodatkowo stymuluje skórę przyjemnym masażem. Po zabiegu cera jest jaśniejsza i oczyszczona z warstw martwych komórek.


Cera trądzikowa.

 

Jest niezwykle trudna do pielęgnacji w gabinecie, wysięki ropne uniemożliwiają złuszczanie i stymulację mechaniczną, co znacznie ogranicza możliwości zabiegowe w gabinecie. Z drugiej strony niezwykle istotna dla terapii tego schorzenia jest właściwa pielęgnacja, polegająca na oczyszczaniu skóry ze złogów martwego naskórka co ogranicza pole działania bakterii beztlenowych. Sterylne końcwki zabiegowe nadają się do tego idealnie, ponieważ podczas zabiegu minimalizujemy ryzyko nadkażenia, a kształt głowicy pozwala optymalnie opracowywać powierzchnię naskórka skutecznie omijając zmiany ropne. Kolejny problem to blizny i przebarwienia, zabiegi poli abrazji wykonywane w seriach też sobie z tym świetnie radzą wygładzając i rozjaśniając naskórek.


Zabieg POLI ABRAZJI w znaczcy sposób poprawia przepuszczalność naskórka, umożliwiając bardzo efektywne wprowadzanie substancji aktywnych w głębsze partie skóry (może być preludium do wszystkich selektywnych zabiegów anti-age komponowanych z Dermia Solution lub innych selektywnych firm). Zabieg znacząco poprawia efektywność mikro aktywacji M i S.


Przeciwwskazania do zabiegów POLI ABRAZJI

 • Zmiany wirusowe na opracowywanej powierzchni.
 • Zmiany z otwartym wysiękiem ropnym.
 • Znamiona wypukłe.
 • Trądzik różowaty trzeciego stopnia.


Rodzaje zabiegów POLI ABRAZJI

 • Pojedyncza procedura zabiegowa wykonywana w cyklu raz na miesiąc:
 • Systematyczne oczyszczanie naskórka z martwych komórek.
 • Rozjaśnienie skóry.
 • Mikromasaż.


Seria, cykl 4-5 zabiegów wykonywanych z częstotliwością co 7-10 dni:

 • Zwężenie ujść aparatów włosowo-łojowych.
 • Znaczne poprawienie stanu skóry cery trądzikowej.
 • Zmniejszenie ilości zmian z wysiekiem ropnym.
 • Rozjaśnienie kolorytu skóry u klientów z przebarwieniami.

 

 

copyright © www.cinnamon.wielun.pl